O společnosti a službách, které nabízíme

Virtus je společnost s ručením omezeným registrovaná v České republice. Od roku 1996 poskytujeme lokalizaci softwaru, nápovědy, dokumentace, webových stránek a školicích materiálů z angličtiny a němčiny do češtiny a slovenštiny. V rámci lokalizace nabízíme inženýrské služby a testování. Provádíme také kontrolu jazykové kvality u softwaru a dalších produktů lokalizovaných třetími stranami.

Reference

Více než 90 % obratu tvoří zakázky pro mezinárodní lokalizační firmy, kterým dodáváme lokalizaci do češtiny a slovenštiny. Lokalizovali jsme telekomunikační software včetně programů pro mobilní zařízení (např. Microsoft SmartPhone, zařízení se systémem Windows Mobile, mobilní zařízení Sony Ericsson a Nokia), databázové systémy (např. Informix), kancelářské aplikace, webové stránky, webové služby, nástroje pro vývojáře a operační systémy včetně Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows Live, Microsoft Internet Information Services, Microsoft.Net Framework, Microsoft Knowledge Base a další. V oblasti informačních systémů pro podniky jsme pracovali na projektech pro SAP, Oracle, Mincom, Infor, IS Berghof a IS Indus. Lokalizovali jsme software, webové stránky a dokumentaci pro společnosti Dell, Canon, Motorola, Samsung, Scansoft, McAfee, Kodak, Fujitsu-Siemens, Google, HP, Cisco a další. Překládali jsme dokumenty pro firmy z oblasti medicíny a farmaceutického průmyslu včetně společností B. Braun, Ethicon, DePuy, Mitek, Johnson & Johnson, Olympus a dalších.

Nástroje a správa terminologie

Pracujeme se standardními lokalizačními a překladatelskými nástroji jako je např. Trados, Catalyst, Acrobat a FrameMaker a rovněž s firemními nástroji, které nejsou veřejně dostupné, jako je např. IBM Translation Manager, Microsoft LocStudio a Helium a Lionbridge Logoport. Jsme zvyklí dodržovat předepsané zásady stylu překladu, které se u jednotlivých zákazníků liší. Používáme důsledně slovníky schválených termínů a držíme se stanovených pravidel pro správu terminologie. Naši lokalizátoři a projektoví manažeři dodržují interní pravidla a postupy pro kontrolu kvality.

sluzby